Steak s cesnakovým maslom

Steak s cesnakovým maslom

-- inzercia --

Osviežte si večer chutným jedlom. Chutný a šťavnatý steak s cesnakovým maslom a bylinkami pripravíte za niekoľko minút a prekvapíte tým celú svoju rodinu.

Steak s cesnakovým maslom – Zloženie:

2,5 cm hrubý steak z boku (cca 0,5kg)
2 lyžice morskej soli
2 polievkové lyžice čerstvo namletého čierneho korenia
4 lyžice repkového oleja
3 lyžice masla
2 štipky tymianu
2 zväzky rozmarínu
2 strúčiky cesnaku

Steak s cesnakovým maslom – Príprava:

Predhrejte rúru na 250 ° C. Steak posypeme soľou a čiernym korením a dôkladne vmasírujeme soľ a korenie rovnomerne do celého steaku. Položte steak na mriežku na plechu. Pečieme 35 minút. Zahrejte repkový olej na panvici. Opekajte steak na jednej strane 30 sekúnd, potom ho otočte. Okamžite pridajte maslo, tymian, rozmarín a cesnak. Umiestnite bylinky a cesnak na steak a pritlačte mäso smerom k hornej časti panvice. Pravidelne prelievajte mäso maslom na panvici. Pomáha to nielen chuti, ale steak sa pripraví rýchlejšie. Ak chcete vyskúšať či je už steak správne pripravený, pritlačte ho jemne špičkou prsta. Po dopečení nechajte steak odležať cca 10 minút na doske.

Autor: www.buzzfeed.com
Zdroj: TASTY channel www.youtube.com

Ak sa vám tento recept páčil a vyskúšate ho, budeme radi ak nám pošlete foto. Mi ho následne uverejníme pod receptom aj s vašim hodnotením. Poprípade ak máte nejaké vylepšenie určite ho radi uverejníme. Vaše nápady a fotky prosím posielajte na adresu post@dasatoajinak.sk. Ďakujeme

-- inzercia --

Diskusia