jednoduchý zeleninový bulgur

Ľahký a jednoduchý zeleninový bulgur

-- inzercia --

Tento ľahký a jednoduchý zeleninový bulgur je veľmi chutný recept a to nemyslím len pre vegetariánov. Samostatná príprava a varenie vám nezaberie viac ako 20 minút, tím sa zaraduje medzi extrémne rýchle a chutné večere po náročnom dni v práci. Bulgur je síce u nás menej známy pokrm ale zato veľmi rýchlo sa udomácnil v našich receptoch. Bulgur je označenie pre predvarenú a nalámanú celozrnnú pšenicu. Bulgur je ľahko stráviteľný a má priaznivé nutričné zloženie, pretože obsahuje vlákninu, vitamíny a minerály. Ak sa snažíte jesť zdravo a zaujímajú vás super zdravé potraviny, zrejme ste už o bulgure počuli. My sme vám rozhodli priniesť jednoduchý recept z tejto super potraviny.

Čas varenia: 15 minút | Čas prípravy: 5 minút

Jednoduchý zeleninový bulgur – Ingrediencie:

 • 400 g Bulgur
 • 3 dl Paradajková omáčka
 • 1 Paprika
 • 1 Baklažán
 • 1 Cuketa
 • 1 cibuľa

Jednoduchý zeleninový bulgur -Inštrukcie:

 1. Ako prvé si na oleji opečieme nakrájanú cibuľu, papriku, baklažán a cuketu. Necháme chvíľku podusiť, kým nám zeleninová zmes nezmäkne.
 2. Do zmesi prilejeme paradajkovú omáčku a poriadne zamiešame. Dve minúty necháme dusiť.
 3. Keď máme zmes prichystanú pridáme pripravený bulgur. Všetko premiešame a dve minúty varíme.
 4. Hotový bulgur servírujeme s rukolovými lístkami.
 5. Dobrú chuť!

Autor: www.zenskyweb.sk
Zdroj: Easy Tasty – zenskyweb.sk channel www.youtube.com

Ak sa vám tento recept páčil a vyskúšate ho, budeme radi ak nám pošlete foto. My ho následne uverejníme pod receptom aj s vašim hodnotením. Poprípade ak máte nejaké vylepšenie určite ho radi uverejníme. Vaše nápady a fotky prosím posielajte na adresu post@dasatoajinak.sk. Ďakujeme.

-- inzercia --

Diskusia