Kuracie BBQ Calzone

Kuracie BBQ Calzone

-- inzercia --

Zostali vám v chladničke kuracie prsia? Máme pre vás chutný recept na kuracie BBQ Calzone. Určite viacerí z vás sa pýtajú čo je to calzone, podľa prekladu je to talianske slovo označujúce nohavice. U nás by som to nazval kapsou.

Tento recept pripravíte naozaj len za par minút a to s minimom ingrediencií. S takouto večerou budete pred rodinou ako masterchefe. Je to jednoduchý a maximálne chutný recept, ktorý určite budete pripravovať vždy keď vám zostane pár kuracích prs alebo stehien.

Kuracie BBQ Calzone – ZLOŽENIE:

  • 1 lyžica masla
  • 1 červená cibuľa
  • 1 cesto na pizzu
  • 6 plátkov syra
  • Kuracie kúsky (upečené alebo ugrilované)
  • ½ šálky barbecue omáčky
  • 1 vajce

Kuracie BBQ Calzone – PRÍPRAVA:

Začneme tým že si predhrejeme rúru na 190°C. Na miernom ohni si rozpustíme maslo a pridáme cibuľu nakrájanú na väčšie pásiky. Cibuľu orestujeme do zlatova. Rozbalíme si Pizza cesto  a na stred poukladáme plátky syra (kto má radšej údený môže kľudne použiť aj ten). Na takto poukladaný syr rozvrstvíme rovnomerne na kúsky natrhané kuracie mäso a prekryjeme opečenou cibuľou.

Pizza cesto zabalíme, otočíme a urobíme do neho pár zárezov nožom. Takto pripravene cesto potrieme rozšľahaným vajcom a dáme piecť asi na 25-30 minút.

Po upečení nakrájame na väčšie kúsky a podávame s BBQ omáčkou.

Dobú chuť!

Autor: www.buzzfeed.com
Zdroj: TASTY channel www.youtube.com

Ak sa vám tento recept páčil a vyskúšate ho, budeme radi ak nám pošlete foto. Mi ho následne uverejníme pod receptom aj s vašim hodnotením. Poprípade ak máte nejaké vylepšenie určite ho radi uverejníme. Vaše nápady a fotky prosím posielajte na adresu post@dasatoajinak.sk. Ďakujeme

-- inzercia --

Diskusia